O nas
Dolgoročnost za trajnostni razvoj

Poročilo o delovanju NEK za oktober 2015

NEK je v oktobru proizvedla 543282,7 MWh bruto električne energije na izhodu generatorja oziroma je oddala v elektroenergetsko omrežje 517049,8 MWh električne energije. V tem mesecu je bila proizvodnja za 2,4 % večja od načrtovane (505000 MWh).

Faktor razpoložljivosti je bil 100-odstoten, faktor izkoriščenosti pa tudi 100-odstoten. Elektrarna je obratovala znotraj omejitev tehničnih specifikacij. Vsi varnostni sistemi so bili zmožni delovati.
Reka Sava se je zaradi delovanja NEK v oktobru segrevala povprečno za 1,4 ºC in največ za 3 ºC od dovoljenih 3 ºC.

Največja skupna dopustna letna radioaktivnost tritija v tekočinskih izpustih je 45 TBq. Od tega je delež tritija v oktobru znašal 0,7 % letne omejitve, njegov skupni delež do konca oktobra pa 35,3 % letne omejitve. Za ostale radionuklide, katerih dopustna letna radioaktivnost je 100 GBq, je njihov delež v oktobru znašal 0,00164 % (letne omejitve), do konca oktobra pa 0,031 % letne omejitve.

Celoten vpliv na prebivalstvo zaradi izpustov radioaktivnih snovi je omejen z dozo 50 μSv na razdalji 500 m od reaktorja. Ocenjen vpliv v oktobru je znašal 0,09 % letne omejitve oziroma do konca oktobra 1,68 % letne omejitve.

V tem mesecu je bilo uskladiščenih 10 paketov (2,08 m3) z nizko in srednje radioaktivnimi odpadki.

Obvestilo

Obvestilo o objavi prostega delovnega mesta tehnik asistent proizvodnje

Več
Novica

Predsednik uprave NEK Gorazd Pfeifer na obisku gostil generalnega direktorja Agencije za jedrsko energijo NEA

Več
Obvestilo

Nuklearna elektrarna Krško razpisuje 10 kadrovskih štipendij

Več